Pasidaryk pats!

Apvali kupolo formos kompozicija - tai idealus papuošimas pietų stalui, nes ją galima gėrėtis iš visų pusių ir tuo pačiu ji yra pakankamai žema bei neužstoja paties stalo. Sudarant tokią kompoziciją paslaptis yra ta, kad jos aukštis turi būti lygus pusei pločio. Jei Jūs kompoziciją šiek tiek pakelsite, uždėdami ją ant padėklo, ji padarys dar didesnį įspūdį. Tikslingiausią yra dirbti ant dubens kurį galima sukioti į įvairias puses ir tikrinti ar augalai paskirstyti tolygiai.

Šio rudeniško papuošimo pagrindą (karkasą) sudaro dideli begonijos ir bergenijos lapai. Gėlės - egzotiškos vaškinės lelijos ir nerinės - kompozicijai suteikia skulptūros elementų. Pagaliau - švieži vaisiai, kurių švelniai apvalios formos susišaukia su bendra konfiguracija, kruvelėmis sudėti kraštuose, suteikia taisiklingą apvalią formą.

  • Sudrėkinkite oazę šviežiame vandenyje. Įtvirtinkite oazę ant padėklo, uždėję ją toliau nuo centro. Gnybto dangteliais įtvirtinkite oazę.

  • Norėdami sukurti pagrindą visai kompozicijai, bergenijos lapus įsmeikite maždaug pagal trikampio kontūrus. Vieną lapą įtaisykite oazės viršuje ir po vieną lapą kiekvieno trumpesnio šono vidutyje.
  • Iš vienos pusės uždėkite vynuoges, šiek tiek leisdami joms kabėti dubens šone. Tarp bergenijos lapų, stengdamiesi išlaikyti apvalią formą, įstatykite begonijos lapus.
  •  Pridėkite prie kompozicijos lelijas ir pažiūrėkite kokio aukščio jos turėtų būti. Atitinkamai nupjaukite jų žiedynkočius, Įstatykite juos į oazę, paskirstę gėles arkos forma.

  •  Susidariusius tarpus užpildykite panaudodami nerines. Proporcingai ir gražiai sudėliokite po begonijų ir bergenijų lapais ant padėklo įvairiais vaisius.

  • Kompoziciją pasukiokite, patikrinkite bendrą vaizdą ir įsitikinkite, kad jame nėra tarpų. Jei reikia, pridėkite dar gėlių, kad kompozicija atrodytų dar grakščiau.

 

 
Home Mūsų gėlių pasaulis Pasidaryk pats